Joya Photos

Joya's Book


Reviews | Translationsقتل عام اورلاندو، نتیجه تروریست پروری دولت امریکا

توجه، باز شدن در یك پنجره جدید. مشاهده در قالب پی دی افچاپفرستادن به ایمیل

ملالی جویا، ۲۵ جوزا ١٣٩۵

Malalai Joya

حادثه دلخراش حمله بر یک کلپ همجنس‌گرایان را که در ایالت فلوریدای امریکا توسط یک جوان افغان‌الاصل صورت گرفت شدیدا محکوم میکنم و در سوگ خانواده‌های قربانیان خود را شریک می‌دانم.

ما مردم افغانستان که بیش از چهار دهه است شاهد از دست دادن دلبندانمان به اشکال مختلف توسط بنیادگرایان انسان‌ستیز، افراط‌گرایی و بمباردمان های کور امریکا و ناتو هستیم، درد یکچنین فجایع را تا اعماق استخوان خویش حس می‌کنیم.

کشتارهای پیهم در شهرهای مختلف امریکا نتیجه سیاست‌های خاینانه و تروریست‌پرورانه دولت امریکاست که دیگر دامنگیر مردم خودش گردیده است. امریکا چندین دهه می‌شود که به کشورهای فقیر مرگ و ماتم صادر کرده از خونخوارترین و جاهل‌ترین نیروها حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند.

مردم افغانستان چهل سال است که قربانیان دهشت و وحشتی‌ اند که از سوی دولت امریکا و و سگان منطقوی‌اش بر ما تحمیل گردیده اند. گلبدین راکتیار یکی از این محصولات امریکاست که ظاهرا در لست سیاه بود اما اینک بدون کوچکترین بازخواستی از وی نیز دعوت می‌گردد تا به حلقه شیطانی دولت مافیایی و فاسد ع و غ بپیوندد. هیولاهایی نظیر طالبان، القاعده، داعش از دیگر سوغات‌های غرب برای مردم ما بوده اند.

مردم ما فراموش نمی‌کنند که ملا رحمت‌الله هاشمی سخنگوی رژیم ددمنش طالبان به جای محاکمه، نکتایی پوشانیده شده در پوهنتون یل امریکا جا داده شده تحت تربیت قرار گرفت. و یا وقتی خاین جمعیتی موسوم به قدیر فطرت که از عوامل بزرگ‌ترین رسوایی مالی در تاریخ وطن ما در کابل‌بانک بود، با بوجی‌های دالر در خاک امریکا پناه داده شده از بازخواست و زندان نجات داده شد.

امریکا نه‌تنها در افغانستان غداران و قاتلان ما را حمایت و تمویل نمود، که در خاک خودش نیز به ستمگران و جاهلان پناه داده دست شان را در تبلیغ و زهرفشانی باز گذاشته است. حامیان تروریزم با برنامه‌های تلویزیونی با خاطر آرام از خاک امریکا مشغول مسموم‌سازی افکار جوانان اند. بطور نمونه تلویزیون «پیام افغان» که توسط یک بنیادگرای نکتایی‌پوش به نام عمر خطاب گردانندگی می‌شود و کسانی چون سيمين عمر و اسحق نگارگر سالهاست که با برنامه‌های مخدرکننده شان در ذهن جوانان بذر افراط‌گرایی و جهالت می‌کارند. وقت آن رسیده که مردم امریکا علیه این تروریست‌های تلویزیونی صدا بلند کرده دکان های دین‌فروشی شان را ببندند.

تروریزم و بنیادگرایی ویروس‌های مهلک و خطرناکی اند که ملت و قوم و مذهب نمی‌شناخته انسانیت را در هرجایی که باشد هدف قرار می‌دهند. مردم امریکا باید بدانند که اگر در برابر سیستم ضدانسانی حاکم در کشور شان متحدانه برنخیزند، روزگار تیره‌تر و خونین‌تری در انتظار شان خواهد بود.

انتظار ما از مردم امریکا، که همسان مردم ما از ستمگری و سیاست‌های استعماری و ضدانسانی دولت شان رنج می‌کشند، اینست که با نیروهای عدالتخواه افغانستان و عراق و سوریه و یمن و لیبیا و سایر کشورهای بربادرفته بدست کاخ‌سفید یکی شوند تا متحدانه جهان را از کام بنیادگرایی و جنگ و توحش نجات بخشیم.