Joya Photos

Joya's Book


Reviews | Translationsعلیه موج بربریت متحد شویم!

توجه، باز شدن در یك پنجره جدید. مشاهده در قالب پی دی افچاپفرستادن به ایمیل

ملالی جویا, ۲۵ عقرب ۱۳۹۴

Malalai Joya

من هم به نوبه خود حملات تروریستی پاریس را که به مرگ بیش از ۱۴۰ تن انجامید محکوم نموده و خود را در سوگ مردم فرانسه شریک میدانم. درین حال که فرانسه در شوک فرورفته است، موقع را غنیمت شمرده نکاتی را مجددا برای مردم غرب بازگو می‌کنم.

ما افغانها بیش از چهار دهه می‌شود که هر لحظه با یکچنین سرنوشت تلخی مواجهیم و همین اکنون نیز روزانه کودکان و عزیزان ما توسط همانهایی سر بریده شده و به شیوه‌های ددمنشانه دیگر کشته میشوند که دولت‌های غربی و مشخصا فرانسه مستقیم یا غیرمستقیم در تمویل و تجهیز شان نقش داشته اند.

آنچه را شما امروز تجربه کردید، نتیجه سیاست پرورش و تمویل باندهای بنیادگرا و جهالت‌پیشه است که امریکا و غرب آنرا برای منافع استراتژیک شان منحیث سگان هار تربیت نمودند. اما تروریزم مرز و ملت نمی‌شناسد بنا همان نیروهای جاهل و قساوت‌ پیشه‌ای که افغانستان، عراق، سوریه، سومالی، یمن، ایران، لیبی و سایر کشورها را بر فرش ماتم نشاندند، پیاپی اربابان شان را نیز هدف قرار می‌دهند.

دولت فرانسه ابتدا با تمام وجود از جنگسالاران شورای نظار تحت رهبری احمد شاه مسعود حمایت نموده این گروه ددمنش را تمویل و تجهیز نمود که نهایتا به قتل عام بیش از هفتادهزار تن در جنگهای میان‌گروهی در شهر کابل در اوایل دهه نود میلادی انجامید. و طی ۱۵سال گذشته در اشغال افغانستان توسط امریکا و ناتو، این کشور نقش مهمی داشت که در اثر آن بنابر آمار محافظه‌کارانه بیش از ۲۵۰هزار افغان کشته شدند و تروریست‌های طالبی و داعشی و تنظیمی بیش از گذشته نیرومند گشته افغانستان را به وضعیت اسفبار بدتر از دوران مکدر طالبانی سوق دادند.

به همین صورت است دست‌اندازی های دولت فرانسه در عراق و سوریه و سایر مناطق جنگزده جهان که در نتیجه تمامی زیربناهای آنها فروپاشید و میلیونها تن کشته و دربدر گشتند. داعش به مثابه وحشی‌ترین گروه تاریخ معاصر، مولود سیاست های خاینانه امریکا، انگلستان، فرانسه، اسراییل و کشورهای همپیمان شان است.

من بارها خطاب به مردم و بخصوص نیروهای عدالتخواه غرب ندا سر داده‌ام که باید بر سیاستمداران جنگ‌افروز و تروریست‌پرور شان فشار آورند که از حمایت باندهای تروریست بنیادگرا دست بکشند ورنه این ویروس مهلک شدیدتر از حالا دامن خود شانرا نیز فرا خواهد گرفت. موج پناهندگان و حملات تروریستی در شهرهای اروپایی، تازه آغاز کار است و اگر مردم غرب مقابل دولتهای ضد بشری شان ایستادگی نکنند، روزگار ابتری در انتظار شان خواهد بود.

کشورهای امپریالیستی و جنگ‌افروز در راس امریکا، با سیاست‌های ماجراجویانه و شیطانی شان جهان را به کام بربریت فرو برده اند، اگر تمامی مردم عدالتخواه جهان علیه آن متحد نشوند، کره خاکی ما روزگار به مراتب سیاهتر و وحشتبار‌تر از جنگ دوم جهانی را شاهد خواهد بود.

تروریزم بنیادگرایی و امپریالیزم به مثابه دو روی یک سکه، دشمن درجه یک تمام بشریت بیدار است، اگر امروز متحدانه علیه این غده‌های چرکین برنخیزیم، فردا دیر خواهد بود.