Header2.jpg
Joya Photos
Joya's Book
صفحات فارسی

سخنرانی ملالی جویا در تظاهرات دادخواهی برای شهید فرخنده

ملالی جویا، ١٤ سرطان ۱۳٩٤

به تاریخ ١٥ سرطان ۱۳۹۴ (۶ جولای ۲۰۱۵)، «حزب همبستگی افغانستان» با راه اندازی تظاهراتی در شهر کابل، علیه تصمیم محکمه استیناف و عدم رسیدگی جدی حکومت وحشت ملی بر دستگیری و مجازات عوامل اصلی قتل وحشیانه فرخنده اعتراض نمود. درین تجمع ملالی جویا نیز شرکت نموده طی نطق کوتاهی عزمش را برای دادخواهی پایدار از خون معصوم فرخنده ابراز نمود. متن کامل سخنرانی وی را در ذیل نشر می‌کنیم:

با تشکر از دوستان حزب همبستگی افغانستان که از من دعوت کردند تا همصدا با آنان در راهپیمایی امروز برای دادخواهی از خون معصوم فرخنده که حال دولت مافیایی و فاسد هم بر آن پا میگذارد شرکت نمایم.

به نظر من وحشت حیوانی در برابر فرخنده شهید یک امر تصادفی نه بلکه از قبل برنامه‌ریزی شده بود و در عقب این جنایت دستان ناپاک تیکه‌داران دین و جنایتکاران زن ستیز بوده تا مردم ما و مخصوصا زنان را مرعوب ساخته و جنایات دهه هفتاد شان را در اذهان مردم زنده سازند.

ادامه مطلب

 

سخنرانی ملالی جویا در محفل روز جهانی زن در کابل

به تاریخ هشتم مارچ ٢٠١٤ (١٧ حوت ١٣٩٢)، «حزب همبستگی افغانستان» محفل بزرگی را به مناسبت روز جهانی زن در کابل برگزار نموده بود که در آن بیش از دوهزار تن شرکت ورزیده بودند. ملالی جویا یکتن از سخنرانان این محفل بود که فلم سخنرانی وی را درین ویدیو تماشا می‌کنید.

 

ملالی جویا در برنامه «به عبارت دیگر» تلویزیون فارسی بی.بی.سی

تلویزیون بی بی سی فارسی، ٢٠ حمل ١٣٩٢ ـ ٩ اپریل ٢٠١٣

این برنامه در طول هفته پنج بار از تلویزیون فارسی بی.بی.سی. بازپخش خواهد شد

 

ملالی جویا در مورد امضای قرارداد استراتژیک با امریکا

به امضای سند فروش افغانستان نه بگوییم ورنه در پیشگاه تاریخ محکوم خواهیم بود

کرزی این شاه شجاع ثالث بالاخره نامش را به مثابه وطنفروش خاین ثبت تاریخ کرد و سند ننگین فروش افغانستان را به امضا رسانید.

من به نوبه خود این حرکت مغایر با منافع ملی وطن و مردم خود را به حیث خیانت ملی محکوم میکنم و اعلام میدارم که تمامی آنانی که به این سند خاینانه صحه میگذارند محکوم تاریخ و روسیاه خواهند بود. کرزی و حواریونش در وطنفروشی از خاینان گذشته پیشی گرفتند. حداقل آنان پشت دروازه های بسته معاملات ننگین شان را با بادارانشان انجام می دادند اما اینان بی شرمانه و علنی کشور را ارزان به بادارانشان پیشکش نمودند.

تکیه بر یک کشور زورگو و تجاوزگری مثل امریکا که تاریخچه‌اش با خون و ویرانی و تاراج ملت های فقیر آغشته است و طی سی سال گذشته یکی از مسببین بدبختی وطن و مردم ما بوده است، تنها از کسانی ساخته است که غیرت و شرافت شانرا در بدل مقام و دالر به گرو گذاشته اند.

ادامه مطلب

 

کنفرانس مطبوعاتی ملالی جویا در باره حمله مسلحانه به دفترش

خانم جویا می گوید که در این حادثه دو محافظش زخم شدید برداشته اند.

تلویزیون آشنا،١١ مارچ ٢٠١٢ (٢١ حوت ١٣٩٠)

تلویزیون آشنا (دری)

ادامه مطلب

 

مصاحبه خانم سجیه کامرانی با ملالی جویا

تلویزیون آریانا افغانستان، ١٧ اپریل ٢٠١١

در جریان سفر پانزده روزه ملالی جویا به امریکا جهت معرفی چاپ جدید کتابش "زنی در میان جنگسالاران"، خانم سجیه کامرانی از تلویزیون آریانا افغانستان تلفنی مصاحبه ای با وی انجام داده که به تاریخ هفدهم اپریل ٢٠١١ پخش شد.

ادامه مطلب

 

دولت امریکا از دادن ویزه به ملالی جویا ابا ورزید

ملالی جویا قرار بود به خاطر یک سفر سه هفته‌ای جهت معرفی کتابش، که چاپ دومش با مقدمه‌ای در مورد دولت اوباما تازه منتشر شده، به آن کشور سفر کند

رادیو آزادی، ١٨ مارچ ۲۰۱۱

 

مصاحبه ملالی جویا به ارتباط سفر اخیرش به اروپا و پاسخ به اتهامات مخالفانش

ملالی جویا: در افغانستان دموکراسی چه که کاریکاتوری از دموکراسی هم وجود ندارد

فرزانه فارانی، افغان جرمن آنلاین، ۲۷ مارچ ۲۰۱۰

 

گفتگو با ملالی جویا از فعالین جنبش زنان

گفتگوی رادیو رهایی با ملالی جویا از چهره های سر شناس جنبش زنان

مصاحبه کننده :دیلان عبدالی، رادیو رهایی، ۲۰ مارچ ۲۰۱۰

 

سیاستمدار افغان از آرزوهایش برای کشور، قهرمانانش و کنفرانس لندن سخن می گوید

مصاحبه با ملالی جویا

مهدی حسن، مجله نیو ستیتسمن، ۲۹ جنوری ۲۰۱۰
مترجم: فریدون رسولی

Malalai Joya with her guard in Kabul - Jan.2010

چه خاطره از گذشته به یاد دارید؟

چهار روزه بودم که کودتای ۲۷ اپریل (۷ ثور) بوقوع پیوست و رژیم دست نشانده روسیه به قدرت رسید (در سال ۱۹۷۸). یکی از قدیمی ترین خاطره های من چسبیدن به پای مادرم هنگام تلاشی خانه ما توسط پولیس بود، که در جستجوی پدرم بودند. آنها تمام خانه را زیر و رو کردند تا مدارکی دریافت نمایند، روک های میز را پالیدند و حتی به پاره کردن دوشک ها و بالش های ما پرداختند.

آیا شما هنوز هم آرزوی بازگشت به پارلمان افغانستان را دارید؟

بلی، من برای تعلیق غیر قانونی خود به محکمه اعتراض کرده ام، اگر چه درین دو سال هیچ پیشرفتی صورت نگرفته است. دوسیه من توسط «اتحادیه بین الپارلمانی» نیز تعقیب می گردد، اما آنان نیز از وعده های میان تهی پارلمان افغانستان بیزار شده اند.

ادامه مطلب

 
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>

Page 1 of 2
Search
Follow Malalai