header4.jpg
Joya Photos
Joya's Book

سخنرانی ملالی جویا در محفل روز جهانی زن در کابل

به تاریخ هشتم مارچ ٢٠١٤ (١٧ حوت ١٣٩٢)، «حزب همبستگی افغانستان» محفل بزرگی را به مناسبت روز جهانی زن در کابل برگزار نموده بود که در آن بیش از دوهزار تن شرکت ورزیده بودند. ملالی جویا یکتن از سخنرانان این محفل بود که فلم سخنرانی وی را درین ویدیو تماشا می‌کنید.

 

ملالی جویا در مرکز فرهنگی افغانها در برلین

کمیته دفاع از ملالی جویا، ۳۰ دسامبر ٢٠١٣

Malalai Joya speaking in germany

به تاریخ ۳۰ دسامبر ٢٠١٣، دوستان «مرکز فرهنگی و هماهنگی افغان ها» در شهر برلین آلمان برنامه اختصاصی‌ای برای ملالی جویا تدارک دیده بودند. درین برنامه از هنرمند وطندوست و محبوب کشور شکیب مصدق نیز دعوت بعمل آمده بود که با آهنگ های میهنی‌اش محفل را شکوه بخشید.

آقای صبور زمانی رییس این مرکز برنامه را با طرح چند سوال از خانم جویا در مورد وضعیت سیاسی و اجتماعی کشور آغاز نمود. دهها تن از افغان‌های مقیم آلمان درین برنامه شرکت نموده بودند که ضمن ابراز حمایت شان از ملالی جویا، پیرامون مسایل حاد افغانستان سوالات و نظرات شان را مطرح نمودند که ملالی به آنها پاسخ داد.

ادامه مطلب

 

بهای شجاعت: زندگی پر مخاطره ملالی جویا

نویسنده: سونالی کولهاتکر، مترجم: سمیر
منبع:‌ سایت تروت دگ، ۱۰ اکتوبر ۲۰۱۳

Malalai Joya

برخلاف اندام کوچکش، فعال افغان ملالی جویا یک شخصیت برجسته در میان افغان های عادی است. او ۲۵ سال داشت که در مقابل جنگسالاران جنایتکار که بوسیله امریکا حمایت میشدند در لویه جرگه قانون اساسی سال ۲۰۰۳ ایستاد.

جویا پیش از اینکه مایکروفونش قطع شود، آواز خود را بلند کرد، "آزموده را آزمودن خطاست، آنان باید به محکمه ملی و بین المللی کشانیده شوند، حتی اگر آنان توسط مردم ما بخشیده شوند، مردم پا برهنه افغان، تاریخ این جنایتکاران را نخواهد بخشید،" امروز با گذشت یک دهه او توانسته است از سوقصد های متعدد که نتیجه این موضعگیری او بود جان سالم بدر برد. در حال حاضر او به فعالیت های سیاسی خود به شکل زیرزمینی ادامه داده و دست به افشای جنگسالاران میزند. جویا همچنان خواستار خروج فوری نیروهای امریکایی و پایان دادن به جنگ و اشغال در افغانستان است.

ادامه مطلب

 

سخنرانی ملالی جویا در سومین کنفرانس احزاب مترقی پاکستان و افغانستان در کابل

کمیته دفاع از ملالی جویا، ١٠سرطان ١٣٩٢ – ١ جولای ٢٠١٣

Malalai Joya speaking in the conference

به تاریخ ٢٣ و ٢٤ جون ٢٠١٣ سومین کنفرانس مشترک احزاب مترقی پاکستان و افغانستان تحت عنوان «بنیادگرایی و تروریزم تهدید عمده در راه پیشرفت زنان» در کابل برگزار شد. درین کنفرانس بین‌المللی که به میزبانی «حزب همبستگی افغانستان» راه اندازی شده بود ٤٥ تن از نمایندگان احزاب، سازمان ها، نهادهای اجتماعی، فعالان حقوق زن و نیز شخصیت‌های عدالتخواه دو کشور اشتراک ورزیده بودند که ملالی جویا نیز یکی از سخنرانان کلیدی آن بود.

متن کامل سخنرانی ملالی درین کنفرانس:

قبل از همه از دوستان «حزب همبستگی افغانستان» تشکر می کنم که به من نیز فرصت دادند تا در کنفرانس مهم امروز پیرامون موانعی‌ که تروریزم بنیادگرایی در برابر پیشرفت زنان ایجاد کرده اند و بخصوص تجارب خودم درین ارتباط گفته هایی با شما داشته باشم.

ادامه مطلب

 

شرکت ملالی جویا در کنفرانس زنان شرق میانه در ترکیه

کمیته دفاع از ملالی جویا، سرطان ١٣٩٢-٣٠جون٢٠١٣

Malalai Joya speaking in the conference

ملالی جویا از تاریخ ۳۱ می الی ۴ جون ۲۰۱۳ در گردهمایی زنان شرق میانه که توسط جنبش زنان دموكراتیك كرد موسوم به «دوخ» دایر گردیده بود، شرکت جست.

كنفرانس در دیاربکر از ایالات کردنشین ترکیه، با شرکت ۴۵۰ نماینده از نهادهای زنان در ۲۶ کشور و با یادبود سكینه جانسز، فیدان دوغان و لیلی شایلمز سه زن مبارز کرد که چندی قبل در پاریس ترور شدند برگزار گردیده بود.

ادامه مطلب

 

ملالی جویا در برنامه «به عبارت دیگر» تلویزیون فارسی بی.بی.سی

تلویزیون بی بی سی فارسی، ٢٠ حمل ١٣٩٢ ـ ٩ اپریل ٢٠١٣

این برنامه در طول هفته پنج بار از تلویزیون فارسی بی.بی.سی. بازپخش خواهد شد

 

ملالی جویا علیه یک دهه جنگ،‌ اشغال و تبلیغات برمی‌خیزد

ملالی جویا علیه یک دهه جنگ،‌ اشغال و تبلیغات برمی‌خیزد

منبع: حزب همبستگی افغانستان، ۲۵جدی ۱۳۹۱
نویسنده: جون کیولی | مترجم: شبیر احمد

ملالی جویا

ملالی جویا برای امریکا، ناتو و رهبران افغان یک پیام ساده دارد: بیرون شوید.

او به امریکا و دیگر کشورهای غربی می‌گوید که از کشورش «بیرون شوند». و او به جنگسالاران، طالبان و بنیادگرایانی که دولت بر سر اقتدار را گردانندگی می‌کنند می‌گوید که از سر راه یک آینده صلح آمیز و شکوفا برای افغانهای عام کنار روند.

درحالیکه رییس جمهور حامد کرزی آماده می‌شود که با باراک اوباما ملاقات نماید و با نزدیک شدن ٢٠١٤ گمانه زنی ها در باره نقش آینده امریکا روبه روشن شدن است، یکی از حامیان پیشتاز صلح در افغانستان به باشندگان امریکا -آنانی که بیزاری شان از جنگ رو به افزایش است- پیامی دارد که ندرتا به گوش می‌رسد: افغانها خود در میان یک قدرت اشغالگر و دولت فاسد گیر افتاده اند، از جنگ، کشتار و نابودی حقوق و آرزوهایشان به جان آمده اند.

ادامه مطلب

 

ملالی نيست تنها، ملت است اين

شاعر: کمباور کابلی
Malalai Joya شنــــــيدستــــــــم ، وکيلان جهادی
به يک حرف بجا، از جـــــا پريدند
تبــــــــــــــهکاران وحش هشتم ثور
دوباره ، ننــــگ ونـــــفرت آفريدند
به دستــــور سيا چون گرگ گستاخ
گلــــــوی مادر ميـــــهـــن ، دريدند
پس از قرنی ، چــــو در تالارشورا
زنی را از تـــــــــــبار شير ، ديدند:
به ريــــــــش وپشم آنان ، آتش افتاد
ته تنــــــــــبان پنــــــجابی ،ژفيدند !
همـــــــين نامردمان در وقت طالب
چو موش کــور ، در غاری خزيدند
سپس چــــون نوکران حلقه درگوش
پی واشنـــــــگتن ولنـــــدن ، دويدند
فرنگی را به کشــــــور، تاج دادند
خـــــراج وباج بر ملت ، بريــــدند
چو جـــــيب از دالر وکلدار، پر شد
به روی همـــوطن ، چاقو کشيدند !
ملالی نيـــست تنها ، ملت است اين
گمانم ضربتی پر صولت است اين
 

ملالی جویا در مورد امضای قرارداد استراتژیک با امریکا

به امضای سند فروش افغانستان نه بگوییم ورنه در پیشگاه تاریخ محکوم خواهیم بود

کرزی این شاه شجاع ثالث بالاخره نامش را به مثابه وطنفروش خاین ثبت تاریخ کرد و سند ننگین فروش افغانستان را به امضا رسانید.

من به نوبه خود این حرکت مغایر با منافع ملی وطن و مردم خود را به حیث خیانت ملی محکوم میکنم و اعلام میدارم که تمامی آنانی که به این سند خاینانه صحه میگذارند محکوم تاریخ و روسیاه خواهند بود. کرزی و حواریونش در وطنفروشی از خاینان گذشته پیشی گرفتند. حداقل آنان پشت دروازه های بسته معاملات ننگین شان را با بادارانشان انجام می دادند اما اینان بی شرمانه و علنی کشور را ارزان به بادارانشان پیشکش نمودند.

تکیه بر یک کشور زورگو و تجاوزگری مثل امریکا که تاریخچه‌اش با خون و ویرانی و تاراج ملت های فقیر آغشته است و طی سی سال گذشته یکی از مسببین بدبختی وطن و مردم ما بوده است، تنها از کسانی ساخته است که غیرت و شرافت شانرا در بدل مقام و دالر به گرو گذاشته اند.

ادامه مطلب

 

ملالی جویا: کشور من نیازمند خروج نیرو های خارجی است

ملالی جویا: هیچ ملتی نمی تواند برای ملت دیگر آزادی بیاورد، ده سال جنگ این را ثابت ساخته است

پیپ انمن، هفته‌نامه "گرین لیفت"، ١٣ اپریل ٢٠١٢

ملالی جویا فعال دموکراسی  در استرالیا

ملالی جویا فعال دموکراسی و نماینده سابق پارلمان در نشست اجتماع عمومی با شرکت ١٥٠ تن بتاریخ ١١ اپریل اظهار داشت، "شما باید بالای دولت خود فشار بیشتر وارد کنید تا بگذارد افغان ها خود سرنوشت آینده شان را تعیین کنند."

او می گوید، "هیچ ملتی نمی تواند برای ملت دیگر آزادی بیاورد، ده سال جنگ این را ثابت ساخته است، بهتر آن است تا نیروهای خارجی افغانستان را ترک گویند."

نشست عمومی که بوسیله ائتلاف ضد جنگ سیدنی تنظیم گردیده بود، ریاست آن را حقوقدان و فعال حقوق بشر، کیلی ترنتر بر عهده داشت. ترنتر به گرین لیفت ویکلی گفت: "این خیلی مهم است تا به حرف های ملالی جویا گوش داد، زیرا او صدای جمع وسیع از مردم عادی در سراسر افغانستان است که خواستار بیرون رفتن نیروهای خارجی از کشور شان هستند."

ادامه مطلب

 
More Articles...
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 Next > End >>
Page 1 of 8
Search
Follow Malalai